Elon Musk’tan Ukrayna’nın çağrısına cevap!

 Elon Musk’tan Ukrayna’nın çağrısına cevap!

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, Elon Musk’tan Starlink hizmeti talep etti. Ünlü iş insanından cevap gecikmedi.

Tüm dünya Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu askeri operasyonlara odaklanmış durumda. Tedirginlikle takip edilen bu gerilim, hiç kuşkusuz yararına olmuyor. Birçok ülke ve büyük şirketler, tavırlarını koyabilmek adına Rusya ve Rus toplumuna yönelik yaptırımlar yapıyor. Öte yandan Ukrayna ise önemli lişi ve kuruluşlardan yardım bekliyor.

Elon Musk: Starlink hizmeti artık Ukrayna’da aktif
İşgal altındaki Ukrayna, dünyanın geri kalanından yardım bekliyor. Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, Twitter aracılığıyla birçok büyük şirketten imkanları doğrultusunda kendilerine destek olmalarını istiyor. Fedorov, Dün Elon Musk’tan Starlink hizmeti talebinde bulundu. Başbakan Yardımcısı, yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi

Elon Musk, siz Mars’ı kolonileştirmeye çalışırken Rusya Ukrayna’yı işgal etmeye çalışıyor! Roketleriniz uzayda başarılı bir şekilde ilerlerken Rus roketleri Ukraynalı sivil halka saldırıyor! Ukrayna’ya Starlink istasyonları sağlamanızı ve aklı başında Rusları ayağa kaldırmanızı rica ediyoruz.

Ukrayna Başbakan Yardımcısının yardım isteğine Elon Musk’tan cevap geldi. Musk, Twitter’dan yapılan çağrıya “Starlink hizmeti artık Ukrayna’da aktif” diyerek cevap verdi. Yapılan konuşma, birçok kişi tarafından da taktir topladı. Mykhailo Fedorov, dünde Tİm Cook’a bir ricada bulunmuştu.

Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov: Rus kullanıcıları App Store’dan engelleyin!
24 Şubat günü, gerekçesi ne olursa olsun insanlık için zor saatler başladı. Yaşananların ardından tüm dünyadan Rusya’ya tepkiler yağmaya başladı. Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, dün Tim Cook’a açık bir çağrı gönderdi. Fedorov çağrısında, Apple’ın Rus kullanıcılarını App Store’dan engellenmesini istedi.

Kaynak: SDN

Related post